KONST / Litografier / Färglitografi 14003175
nr 1400 3175
Göran Hultén
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, "Maskrosor vid dikeskanten, Nibble gård". Signerad, numrerad 39/120, daterad 1978. Motivet: ca 30x47 cm, yttermått inklusive ram: 44x61 cm
Göran Hultén, svensk bildkonstnär och arkitekt född 1935 i Linköping.
Utrop:
300 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:50:37
Göran Hultén
Läs mer om Göran Hultén